KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545438
nr 1454 5438
Birger Hjelm
(1901-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 46, "Vinterdag, Vadstena". Olja på pannå, 60x525, yttermått inklusive ram: 77x71 cm
Birger Hjelm, svensk målare född 1901, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:10:52
14/3 19:39:06